Test na nietolerancję pokarmową Food Detective to diagnostyczne narzędzie, które ma na celu identyfikację potencjalnych nietolerancji pokarmowych. Badanie opiera się na wykrywaniu obecności przeciwciał IgG w odpowiedzi na spożywane produkty. Podstawowy pakiet obejmuje 59 popularnych produktów spożywczych.
Przeprowadzenie testu polega na pobraniu niewielkiej ilości krwi z palca lub żyły do dołączonej probówki i przesłaniu materiału do laboratorium. Ostateczny wynik testu wraz z interpretacją zostaje przesłany elektronicznie w ciągu około 7 dni roboczych.
jajo (całe), mleko (krowie), zboża: kukurydza, pszenica durum, gluten, ryż, pszenica, żyto, owies, owoce: jabłko, czarna porzeczka, grejpfrut, melon (kantalupa i arbuz), oliwki pomarańcza i cytryna, truskawka, warzywa: brokuł, kapusta, marchew, seler, ogórek, pomidor, ziemniak, por, papryka (czerwona, zielona, żółta), orzechy: migdały, nerkowce, orzech brazylijski, włoski, ziemny, kakao, rośliny strączkowe: groch, soczewica, fasola, soja, mięsa: wołowina, kurczak, jagnięcina, wieprzowina, ryby: mięso ryb słodkowodnych (łosoś, pstrąg), tuńczyk, mięso ryb białych (łupacz, dorsz, flądra), skorupiaki: krewetki, krab, homar, małże, pozostałe: drożdże, grzyby, czosnek, imbir, herbata.
Oferujemy również możliwość indywidualnego zamówienia większego pakietu i rozszerzenia badania, co umożliwia bardziej szczegółową analizę reakcji organizmu na różne produkty.
Objawy nietolerancji pokarmowej - bóle brzucha, problemy skórne, nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, zaparcia, wzdęcia, gazy, uczucie pełności, biegunki
Chroniczne dolegliwości zdrowotne, których przyczyna nie jest jasna
Do wykonania testu potrzebna jest jedynie niewielka próbka krwi z palca. Oznacza to, że test Food Detective jest bezpieczny i nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia badania.
Pacjent powinien kontynuować normalną dietę przed badaniem, aby uzyskać jak najbardziej wiarygodne wyniki. Nie zaleca się wprowadzania drastycznych zmian w jedzeniu przed testem.
W przypadku stosowania leków przeciwhistaminowych zaleca się skonsultowanie się z lekarzem i rozważenie odstawienia ich przed badaniem, ponieważ mogą wpływać na wyniki.
Przed badaniem istotne jest, aby pacjent przedstawił aktualne objawy, aby umożliwić dokładną interpretację wyników.
Przed przystąpieniem do badania zaleca się konsultację z lekarzem, zwłaszcza w przypadku ciąży, chorób autoimmunologicznych i stosowania leków przeciwhistaminowych.